________________" Svou vlastní minulost poznáme až tehdy, když Jediný ve své smrti nepřestane žít.... "________________

Článek na přání - Petra

17. října 2007 v 21:14 | Havran |  Moje články
Abych se představil-jsem Havran.Je mi patnáct a chodím do třídy s velkou částí zůčastněných.V reakci na můj příspěvek z úterý ke článku Sebevražda se šťastným koncem mě Wyrda vyzval abych napsal článek o Petře,proto tak nyní učiním.

Než začnu vyprávět vše od začátku, rád bych upozornil ty, kteří nejsou pravidelnými čtenáři rubriky Moje úvahy,že o roli Petry v této záležitosti se dozví ve výše uvedeném článku,z něhož si dovolím citovat mistra Wyrdu:
,,Všichni tři, já Tomáš i Andrea jsme si téměř jistí, že za to co se stalo může ne zrovna ze zanedbatelné části jiná její spolužačka, Petra. Protože ona se taky pořezávala a to zcela úmyslně, a má za sebou i několik pokusů o sebevraždu! Stala se mojí Lásce příkladem a vzorem, její novou nejlepší kamarádkou.... Bohužel.... :( Snad otevře oči a uvědomí si, že by měla spíše naslouchat nám, lidem kterým na ni záleží než někomu, kdo je psychycky labilní jako Petra.... Pořád doufám že dá přednost lásce ke mě a bývalého "nerozbitného" přátelství s Andreou než depresím které ji nabízí Petra.... Uvidíme, můžeme už jen doufat.... :("

A teď už se pojďme navrátit ke kořenům:
Píše se rok 2004 (aspoň myslim ;-) ) a 33 žáků ze základních škol se stalo studenty primy b na jednom nejmenovaném gymnáziu. Zde jsem se poprvé setkal s Tomášem (toho už znáte) a s Ondrou,který zažije svůj vzestup a pád později.V primě se jen tušilo,že Petra k Tomášovi (později možná budu oslovovat Hermés nebo Harry,neptejte se proč) něco cítí.V sekundě už se to projevilo naplno (z tohoto období uvedu slavnou hlášku:"Můžeš se usmívat když se mnou mluvíš?*" nebo neméně slavnou "Ať sem okamžitě Tomáš přijde,chci mu říct že ho miluju"), to jěstě Hermés uvažoval o tom, že by to mohl s Petrou zkusit,což ho však brzy(a já se domnívám že naštěstí) opustilo.
Nás bude ovšem zajímat především tercie,kde se vše vyostřuje. Kolem vánoc jsme si začali myslet,že Petra na Toma konečně zapomněla.Stalo se totiž,že se do ní zamiloval Ondra a naproti všem našim očekáváním byla jeho láska opětovaná.Byli spolu doopravdy šťastní...až jednou přišla Petra s tím, že nevěděla, jak je chodit s někým závazné a že si uvědomila, že pořád miluje Tomáše. V té době se Tomáš seznámil se svou první přítelkyní Markétou,to Petru dost vzalo a domnívám se že to byl první krok ke změně (nebo snad odhalení?) její duše.Tomáš Petře několikrát naznačil svůj nezájem.Když jí pak přímo do očí řekl,že o ní nestojí,odpověděla mu:"Já si můžu věřit čemu chci". Láska k Hermovi (rád bych uvedl zprávu z června,která neměla spatřit světlo světa: White Fear:možná to bude tim že potřebuju u sebe někoho kdo by mě jistym způsobem chránil.v něm vidim takovýho. . prince na bílym koni. . . . . (už vidim jak se tlemíš)) se začala měnit v posedlost, ve vysněný ideální případ, v blouznění.Teď už se rozhodla Harryho dostat,nemohla ustoupit,musela vyhrát. V květnu/červnu se poprvé zmínila Petra o sebevraždě-tenkrát sem jí nebral moc vážně.A žačali prázdniny...
Jsou prázdniny-konkrétně měsíc srpen já trávím s Tomášem a Filipem (další řízek ze třídy) týden na své chatě. Shodli jsme se, že Tomáš už to s Petrou mockrát zkoušel po dobrém a že je čas učinit přítrž...a poslali jsme sms... tehdy jsem si prvně vzpomněl na červen a ihned jsem se ujistil, že je Petra v pořádku a napsal jsem hned jedné její kamarádce, aby na ní dala pozor. A aby toho nebylo málo ještě mě nějaká děsná Petřina kámoška otravovala s tím,že jsme na Petru nebyli zrovna nejhodnější.Odpověděl jsem, že jestli má k věci nějaké připomínky ať mi je laskavě napíše na ICQ až se dostavím do našeho hlavního města-tzn. na začátku školního roku.
A další rok je tady,další rok teroru,který si říká vyučování a další rok s Petrou... Petřina kamarádka Bára( ta z prázdnin) mě skutečně kontaktovala a já jí obdaroval ICQ kontaktem na Toma. Tom se musel obhajovat před Bárou která mu obsáhle do očí říkala svůj názor na jeho osobu(no..poprvadě řekla že je hovado a kretén atd.) a to částečně kvůli mě-tímto bych se mu za to chtěl jěště jednou omluvit. A když se obhájil stalo se,že se do něj Bára zamilovala.A on do ní.Petra to poznala a našztvala se na Báru za to,že jí má tomáš radši než Petru. Tomáš se rozešel se svou druhou přítelkyní(jejich vztah fakt nestál za moc) a dal to dohromady s Bárou. Týden se nám to dařilo držet před Petrou v tajnosti,pak se to dozvěděla.Obvinila Báru z toho, že ji zradila a oznámila konec přátelství.O víkendu mi ruply nervy a řekl jsem Petře co si myslím o jejím chování(opět uvedu zprávu ICQ,tentokrát z mé produkce:Havran ( 2.10.2007 19:38):aha tak je mi to jasny, nezalezi ti na tvy kamosce a tomase taky nemilujes,protoze kdybys ho milovala,tak si stastna ze je stastnej,tobe zalezi JENOM NA SOBĚ!!!!).Samozřejmě sem dostal ošklivou zprávu od Wyrdy,ale za tu úlevu to stálo.A pak přišla studená sprcha-Petra se pokusila o sebevraždu."No bezva",říkal jsem si."To sem to fakt zase něco posral.Tak týden se o tom nemluvilo a potom žačali být Dominika s Petrou stále více spolu.A bylo 13. října,venku byla tma a já se díval na své ruce,které se třásly.Tak špatnou správu jsem nemohl očekávat. Petra zavinila, že se Dominika podřezala.S nejvyšší pravděpodobností je Domnika mrtvá!

No abych vás nestrašil,jestli jste nečetli Moji beznaděj nebo Sebevraždu se šťastným koncem,tak Dominika se těší dobrému zdraví.

Dnes,než jsem začal psát tento článek,jsem se ptal jedné Petřiny kamarádky,co dobrého se dá o Petře říct.Asi minutu přemýšlela, až nakonec odpověděla otázkou:"Co dobrýho můžeš říct ty o Tomášovi?"Tak jsem jí to řekl**.Sami si udělejte obrázek.

*Zkuste se křečovitě usmívat a říct nějakou větu.Hodně stěstí.
**Tomáš. Vysoký,silný,v dobré kondici.Inteligentní,čestný.Milující partner.Momentálně svobodný.Pište děvčata čeká třeba právě na vás. :-)

Připomínky,otázky,nadávky,pochvaly,názory,gratulace,nabídky k sňatku nebo cokoliv jiného pište na ICQ 250089955
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Wyrda Wyrda | E-mail | Web | 17. října 2007 v 21:27 | Reagovat

Vyhověl jsem Tvému přání a zkopíroval to sem....

Mé přání bylo abys mi to napsal soukromě, co o tom můžeš říct, ale tohle je lepší.... aby to viděl každej. Protože to objasňuje i předešlé články.... pokud má někdo jinou verzi ( je jen jedna, v případě dvou je jedna z nich lež ) a nebo jiný úhel pohledu na věc, nechť mnám to sem napíše.... :)

Moc rád bych znal všechny verze + úhly pohledu na věc a konečně mohl vyvodit nějakej závěr. :o)

2 Pupky Pupky | 18. října 2007 v 16:12 | Reagovat

Já chodím do stejně třídy...můj názor je že Havran má absolutní pravdu...Petra myslí jen na sebe...anebo jak potopit druhé...Dominika byla ta poslední,o které jsem si myslel že by se mohla o něco takového pokusit....minulý škol. roku přišla jedna velká změna:láska....dominika byla šťastná,hýřila úsměvy atd...ale po prázdninách byla jiná...taková zachmuřenější.....všiml jsem si,že se upjala na Petru...naučil jsme se,že život neni med a že tě může každej podrazit a vypěstoval jsem si docela slušnej odhad na lidi...Proto se držim od Petry co nejdál.....

3 Kiki Kiki | 22. října 2007 v 19:54 | Reagovat

Mno já sem spolužačka jak Petry,Havrana,Dominiky no prostě všech,co sou tu zmiňovaný.Sice sem nikdy naší třídu zrovna nemilovala,ale taky sem si nikdy nemyslela,že se v naší třídě může něco takového stát,ale stalo se,bohužel.Petra mi vždycky přišla jako optimista,ale jak se zdá tak sem se sakra mooooooooc mýlila.To co sem se o ní dozvěděla,tomu sem zezačátku nevěřila,ale pak se mi to postupně začalo vyjasňovat a teď chápu,že spousta věcí nebyla v pohodě.Jinak věci o Dominice moc nerozumim,nikdy sme se spolu moc nebavili.ale tohohle je mi líto.Ráda bych jí pomohla,ale vim,že kdybych se do toho začala míchat,ničemu bych nepomohla.Jestli Dominika začala sama nebo jí k tomu strhla Petra,to je asi věc názoru,protože sem se o tom bavila s kamarádkou(nikoho z těchto lidí nezná),řekla mi,že KAŽDEJ začne se sebepoškozováním sám,ale tady je to možná výjimka.

Doufám,že se všechno vyřeší a všechno bude lepší.

4 Andrea Andrea | E-mail | 28. října 2007 v 10:34 | Reagovat

No,ja sem ex-nejlepsi kamoska Dominiky (nemusim snad rikat ze s ni i s vostatnima chodim do tridy) a nebejt Wyrdy a tohohle blogu tak do dneska vo nicem nevim takze taky dobry ne?? =c((( ja vim ze se furt vopakuju ale dostalo se to vsechno ke mne (jako k "nejlepsi kamosce", HM) tak trochu "nelegalne" takze v tom mam absolutni hokej.

Nový komentář

Vezměte na vědomí, že diskuse je moderována. Než se nový komentář začne zobrazovat, musí jej nejdříve schválit autor blogu.

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama