________________" Svou vlastní minulost poznáme až tehdy, když Jediný ve své smrti nepřestane žít.... "________________

QUEEN

12. října 2007 v 22:37 | Wyrda |  Referáty

QUEEN

Složení :

· Freddie Mercury - *1946 - 1991 (zpěv, klávesy)
· Brian May - *1947 (zpěv, kytara, klávesy)
· Roger Taylor - *1949 (zpěv, bicí, klávesy, kytara)
· John Deacon - *1951 (zpěv, baskytara, klávesy)

O skupině :

Legendární Britská rocková skupina založená roku 1972 vznikla z vysokoškolské kapely SMILE. Brian May začínal ve skupině The Others a v r. 1967 zakládá skupinu Smile (s Rogerem Taylorem a Timem Staffellem) v roce 1970 se ke dvojici May - Taylor přidává Freddie Mercury a v roce 1971 se ke skupině přidává John Deacon a vzniká QUEEN.
Skupině trvalo 6 let, než se skutečně prosadila. První album s prostým názvem Queen nemělo úspěch, úspěch mělo až v pořadí druhé album s názvem Queen II.

Historie :

Roku 1968 student fyziky Brian May na škole Imperial College zakládá skupinu Smile, přidal se k němu Roger Taylor a Tim Staffell, spolužák Freddieho Mercuryho z kurzu umění. Po dvou letech Staffell skupinu opouští, ale předtím ještě stačil přesvědčit Freddieho, aby ho u Smile nahradil. Krátce na to se trojice doplňovaná o nejrůznější basisty, kteří se střídali přímo závratnou rychlostí, vydala na první školní turné. Roku 1971 přišel ke Smile John Deacon, v pořadí již sedmý hráč na basu. S jeho příchodem si skupina změnila název na Queen. O rok později je do své stáje přijala megaspolečnost EMI a skupina vydala první písničku s názvem Keep Yourself Alive.
Poslední vystoupení před kamerou (These Are The Days of Our Lives) proběhlo zcela normálně, žádné výstřelky ani bláznivé nápady, jen skupina v čele s Freddiem, který byl již smířený se svou chorobou AIDS, se loučí se svou největší láskou, s publikem.

Freddie Mercury :

Poslední měsíce jeho života byly těžce poznamenány rozvinutou chorobou AIDS. O své nemoci věděl, ale nikdy o ní nemluvil. Dokonce i členům skupiny přiznal svůj skutečný zdravotní stav jen pár měsíců před smrtí. Poslední turné absolvovali roku 1986 pod názvem Magic Tour. Pak už přišlo jen vystoupení s Montserrat Caballéovou v Barceloně roku 1988.
Teprve 23. listopadu 1991 vydává tisková mluvčí Freddieho Mercuryho oficiální prohlášení,že Mercury má AIDS. O 24 hod. později Freddie ve svém bytě v kensingtonu umírá. Odešel člověk který kdysi prohlásil že žít do sedmdesáti by byla nuda.
Zemřel 24. 11. 1991 okolo 19 hod. na zápal plic způsobený AIDS. Ale přesto zbývající členové zpívají dál.

Statistiky :

Počet alb : 23
Počet skladeb : přes 200
Počet singlů : 38
Počet koncertů : přes 250
První koncert : 27. června - Velká Británie - Truro - city Hall.
Poslední koncert : 9. srpna - Španělsko - Stevenage -Knebworth Park.

Za tiskové chyby neručím

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni

Klik

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama